Obsługa prawna

Stworzyliśmy spółkę adwokacką, aby umożliwić połączenie indywidualnych zespołów Partnerów w jedną, kompleksowo działającą, Kancelarię. Dzięki temu zapewniamy obsługę prawną z wielu dziedzin. Nasza kancelaria w Warszawie Śródmieściu świadczy pomoc prawną ze szczególnym uwzględnieniem prawa farmaceutycznego, suplementów diety oraz kosmetyków a także prawa obrotu preparatami chemicznymi, w szczególności środkami ochrony roślin (Departament Life science), ochrony danych osobowych (Departament Dane Osobowe), prawa mediów ze szczególnym naciskiem na prawo własności intelektualnej (Departament Prawo Mediów).

W tym miejscu konieczne jest wskazanie, że jako jedna z niewielu kancelarii w Polsce specjalizujemy się w zagadnieniach związanych ze środkami ochrony roślin. Ponadto nasi prawnicy są autorami publikacji naukowych dotyczących ustawy o środkach ochrony roślin, w tym jedynego komentarza do Ustawie o Środkach Ochrony Roślin. Obecnie współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin w tworzeniu projektu nowelizacji ustawy.

Mamy jednocześnie świadomość, że nie jest możliwe kompleksowe doradztwo bez wykorzystania wiedzy z innych dziedzin prawa. Poza wskazanymi powyżej działami, prawnicy kancelarii posiadają wiedzę w dziedzinach związanych z prawem pracy, prawem cywilnym czy też prawem procesowym. Ponadto wykorzystując możliwość działania w wielu obszarach prawa, nastawiają się na obsługę prawną firm rodzinnych, z którymi szczególnie są związani (Departament Firmy Rodzinne). Zakres kompleksowej obsługi prawnej, działanie przez każdego z partnerów w rodzinnych kancelariach, pozwala przedstawić szytą na miarę ofertę dla firm rodzinnych, które stanowią trzon Klientów kancelarii. Od wielu lat obsługujemy prawnie firmy w Warszawie i okolicach, co pozwala nam na zaproponowanie rozwiązań, które zarówno pomogą w trakcie bieżącej działalności gospodarczej, jak też pozwolą na zagwarantowanie trwałości firm rodzinnych. W tym zakresie przygotowujemy umowy i tworzymy spółki, które pozwalają na pozostanie firmy w rodzinie.

Kancelaria świadczy także pomoc prawną podejmując się reprezentowania naszych Klientów przed sądami polubownymi, wszystkimi sądami powszechnymi, w tym Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz przed Sądem Najwyższy.

Nasi prawnicy, dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ciągłemu poszerzaniu swojej wiedzy, zapewniają pomoc prawną na najwyższym poziomie. Specjalizują się w obsłudze prawnej polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, zajmując się zarówno zagadnieniami procesowymi, jak i sporządzaniem, negocjowaniem i opiniowaniem umów handlowych.

Jako prawnicy z wieloletnim doświadczeniem wiemy, jak ważna jest w tym zawodzie ciągła potrzeba rozwoju i kształcenia, dlatego jesteśmy na bieżąco z wszystkimi nowelizacjami prawa, zarówno na poziomi krajowym, jak i Unii Europejskiej.

Temida stojąca na biurku

Obecne częste zmiany prawa utrudniają bezpieczną obsługę prawną w wielu dziedzinach. Wzajemna współpraca oraz współpraca z prawnikami – specjalistami w poszczególnych dziedzinach pozwala Kancelarii poradzić sobie z powyższą trudnością i dać bezpieczeństwo Klientowi.

Kancelaria rawo farmaceutyczne, prawo suplementów diety oraz kosmetyków prawo obrotu preparatami chemicznymi, w szczególności środkami ochrony roślin),

  • Obsługa Firm Rodzinnych (bieżąca obsługa, zabezpieczenie interesów firm oraz ich członków),
  • Prawo mediów (zagadnienia związane z prawem autorskim, prawem prasowym, prawem reklamy, oraz przepisów regulujących funkcjonowanie nadawców radiowych i dostawców audiowizualnych usług medialnych, a także prawa Internetu),
  • Ochrony danych osobowych.

Poza wskazanymi powyżej działami prawnicy kancelarii obsługując Klientów biznesowych posiadają wiedzę w dziedzinach bezpośrednio związanych z koniecznym wsparciem tych podmiotów tj.  prawem pracy, prawem cywilnym czy też prawem procesowym – w szczególności reprezentacja przed Sądami.

W tym miejscu należy dodać, iż jako jedna z niewielu  kancelarii w Polsce specjalizujemy się  zagadnieniach związanych ze środkami ochrony roślin. Ponadto nasi prawnicy są autorami publikacji naukowych dotyczących ustawy o środkach ochrony roślin, w tym jedynego komentarza do Ustawie o środkach ochrony roślin.  Obecnie współpracujemy  z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin w tworzeniu projektu nowelizacji ustawy.